Depresijos albumas (THIS EMPTY FLOW)

„no copy protection, respect the music“
Užrašas ant Magenta Skycode „IIIII“ nugarėlės.

Vienas serbas vienoje knygoje teisingai rašė, kad „muziką reikia perleisti per visus metų laikus“. Ir žiemą ji skambės kitaip nei vasarą, rudenį – kitaip nei žiemą. This Empty Flow reikia perleisti per naktį. Nors tada ji skambės taip pat, bet tik tada suprasi, kada ji turi skambėti. Taip naktiškai ir ūminančiai savigraužą. Negailestingai liūdnai, asmeniškai, lyg kreiptųsi tik į tave vieną.

Garso didinimas iki tam tikros ribos bus būtinas, nes atrodys, kad pro išorinį garsų kiautą kitaip neįmanoma prasiveržti. Bet po kažkelinto karto tai jau nebeatrodys būtina. Tiesiog sėdėsi aklumoje ir šiurpsi. Galvosi daug ką.

Kad ir tai, jog This Empty Flow su savo „Magenta Skycode“ niekad nepateks tarp tūkstančių geriausiųjų. Bet tau nusišvilpt. Jie su tavim, kai tau labiausiai kažko reikia šioj tuštumoj – tokio sužadžio draugo, katras pasakotų vis tas pačias aštuonias istorijas tau, o tu savas – jam.

httpv://www.youtube.com/watch?v=wHhm0ihZekc
Nowafter

Galvosi, kad vietomis tai panašu į The Church, kai šiuos valdė depresija ir narkotikai, ar – į liūdnuosius, senesnius, gotiškuosius The Cure ir „smagų“ sielai atsigręžimą pastarųjų albume „Bloodflowers“.

(Tą akimirką visad prisimenu vieną gimtadienį, kuriame jau įkalę ir įsilinksminę žaliūkai staiga nuščiuvome, nes šešiolikametis (ar aštuoniolikmetis) jubiliatas paprašė visų tylos – gi dabar nori ramiai paklausyti savo gyvenimo gabalą ir užleido kažką iš „Wild Mood Swings“ (lyg „Strange Attraction“ ar „Numb“, greičiausiai pastarąją). Mes, nušokę nuo Roxette ir Mr. President, tik susižvalgėm ir burnose vos slėpėm veiduose aiškią patyčią. Bet po kelerių metų ėmiau jį suprasti. Ir pats dabar norėčiau turėti tokią paauglystę, kur stovėčiau skambant mano mane pripildančiai muzikai, o kiti telieka už uždangos, pro kurią prasiveržti ne kiekvieno jėgoms. Norėčiau kažko panašaus į „Useless“ („with tears of blood“) arba „Sweet Bloom of Night Time Flowers“ („come sleep the sweetest of all thieves“).

httpv://www.youtube.com/watch?v=sTrUm5WXhBY
Useless

httpv://www.youtube.com/watch?v=k3_jfPHL7QU
Sweet Bloom of Night Time Flowers

Taip pat visa tai, kad ir kaip banaliai beskambėtų, tiktų vietoj gedulingųjų tradicinių raudų prie nabašniko tarp keturių lentų. Ypač „Towards Distant“, kurioje tiek daug requiem Tarybų Sąjungos Didvyriui Vladimirui Komarovui.

This Empty Flow „Magenta Skycode“ buvo tobulas derinys iš Jori muzikos ir Niko lyrikos. Iš lyrikos – net labiau, nors ją perteikė savo depresiniu balsu Jori.

Viena nuostabiausių grupių su vienu kupiniausių liūdesio albumu.

Nepelnytai pamiršta.

Nepelnytai neatrandama.

httpv://www.youtube.com/watch?v=K-CZ4lrJ_D8
Snow Blind

ps. Suomiai Jori Sjoroos (vokalistas, gitaristas) ir Niko Sirkia (klavišininkas), iširus doom metal reikalui „Thergothon“, 1994-aisiais kartu su Aku-Tuomas Mattila (bosistas) apsigyveno po nauju pavadinimu „This Empty Flow“ ir pasuko link tamsaus shoegazinio ambient/wave skambesio.

Debiutinis albumas „Magenta Skycode“, 1996 m. išleistas Italijos įrašų kompanijos „Avantgarde Music“. Praktiškai kitais metais grupė ir iširo, nes iš kompanijos pasitraukė Niko. Nors po to, dar vėliau, buvo išleisti repeticijų ir demo įrašai („Three Empty Boys“ (1999); „Useless And Empty Songs“ (2000) , bet grupės nariai jau gyveno atskirais siužetais.

2006 m. pasirodė dvigubas leidinys „The Album”, kurio pirmajame diske tilpo remasterintas „Magenta Skycode”, o antrajame – niekada neišleisti studijiniai, demo ir koncertiniai įrašai.

Jori, prodiusuodamas „PMMP“ netikėtai subūrė kolektyvą „Magenta Skycode“, kuris išleido tikrai puikų ir įdomų indie roko albumą „IIIII“ (2006) bei ne tokį klausomą „Relief“ (2010). Tai visiškai skirtingas skambesys, nei buvo „This Empty Flow“, bet Suomijos mastu „Magenta Skycode“ ir dabar yra laikoma viena geriausių šalies alternative/indie roko grupių, kurią tikrai verta išgirsti. Jeigu po This Empty Flow norėsis.

http://nikoskorpio.net/thisemptyflow/?page=0

http://www.myspace.com/magentaskycode

http://www.magentaskycode.net/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.