Neatsakyti klausimai – 1

Neduoda ramybės toks galvosūkėlis: kaip sąveikauja garso ir šviesos bangos? Jeigu iš vis sąveikauja. Toks klausimas kilo ne todėl, kad nakty muzika skamba aiškiau, bet todėl, kad vaizduotė sufleruoja, jog įjungus naktį kambaryje šviesą muzikos garso lygis kažkiek krinta. Gali būti, kad tik smegenyse.  O gal koks fizikas žino tiksliau ir argumentuočiau?

2 komentarai apie “Neatsakyti klausimai – 1

  1. aš (kaip fizikas :)) tai galiu pasakyti, kad čia yra grynai psichologinis dalykas. Tamsoje tu nieko nematai ir pas tave įsijungia aktyviau (kaip ir pas kurčiuosius, akluosius) kitos juslės – klausa, uoslė ir pan. Šviesoje visos tavo juslės dirba vienodai, todėl garsą girdi taip pat kaip ir naktį, tik tavo dėmesio dalį blaško/nukreipia apšviesta aplinka, todėl ir atrodo, kad girdį jį šiek tiek tyliau nei naktį 😉

    1. kaip fizikas turėtum suprasti, kad bangų sąveikoje nėra nieko psichologiško.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.