Darau koučingą

Bent taip galvoju. Idėja rasta koučingo bloge. Ir kaip saka, tiksliau raša, tas nieko nekainuoja, o gali šį tą duoti man, tau ar dar kažkam. Kvietimas į eksperimentą guli čia. Aš jį priimu. Ir nuo pirmadienio imuosi tokio jau ne naujo mano gyvenime eksperimento – internetinio brausinimo ir bendravimo ribojimas iki 2 valandų per parą, neįskaitant laiko, kuris būtinas bedarbio darbiniams (nešantiems pinigus) reikalams. Paskutiniu metu šis laikas ir taip šiek tiek sumažintas, apribojant tauškalus skaipe, meiluose, feisbuke ir kt. Tiesą sakant, noras būtų netgi apriboti iki valandos, bet visokie labdaringi reikalai FB ir G. atima savo laiko dalį, sakyčiau, netgi pagrindinę. Kol kas jos nenoriu atsisakyti, tad apsistoju ties dviem valandom. Ir čia prasideda tie septyni klausimai:

– Iš ko aš suprasiu, kad šis pokytis įvyko?

Teks matuoti. Yra visokių programėlių ala internet time controler, kurių dar nebendęs, bet tikiuosi jos padės tikslėliau išmatuoti laiką.

– Koks bus pirmas mano žingsnis, kad įgyvendinčiau šį tikslą?

Matyt pirmasis ir bus – pasileisti programą laikui fiksuoti.

– Kas man padės įgyvendinti šį tikslą?

Niekas. Na, nebent -ienė kartais paklausdama, ar jau neviršiju limito ir programėlės iššokantys pranešimai.

– Koks galutinis mano veiksmų planas?

– atlikti milžiniško rss srauto reviziją;

– atlikti kasdienių bookmarksų/saitų būtinumo analizę (ypač FB srauto ir torentinių);

– į blevyzgas iš serijos „ką tu?“ visai neatsakinėti – jei jau žmogus nori ką rimto pasakyti, tai pasakys ir be įžangos (čia reiks pagalvoti, gal verta visai atsisakyti skaipo);

– Kaip elgsiuosi, jei suklupsiu?

Shit, nagi čia reikia kaip ir nusibausti, ane?

Nieko nesurezgu, tai tebūnie kol kas proporcijos bausmė: jei vieną dieną daugiau, tai kitą dieną mažiau. Jei tai nepadės, teks galvoti kažką rimtesnio.

– Kokią savo atsakomybę matau įgyvendinant šį tikslą?

Na, čia jau tikrai šakėm ant vandens. Arba aš neįkertu klausimo. Atsakyti galima pagal kažką ar už kažką. Pagal: matyt, būtų pagal šitą parašymą, kur sankcija numatoma aukščiau, prie suklupimo. Už: atsakau už savo elgesį. Bet visa šita savibauda ir atsakomybės matymas man kažkoks keistas ir neįtikimas. Ar aš čia per daug teisiškai bandau mąstyti? O gal reikia į visą tai įtraukti pašalinį asmenį, kuris galės pakontroliuoti eigą ir sankcijos atlikimą. Bet šiuo konkrečiu atveju nematau tokios galimybės, tai paliksiu šitą punktą tokį pakibusį smegeninėj.

– Kaip save apdovanosiu kai įgyvendinsiu šį tikslą?

O čia būtina? Gi tikslo pasiekimas – geriausias apdovanojimas.  Na, ok, po savaitės, jei pasieksiu, leisiu sau nusipirkti Phil Spector – Back To Mono.

2 komentarai apie “Darau koučingą

  1. Jei gali, patogumo dėlei sumesk visa tai pas mane į komentarus. Aš rimtai ketinu išvadas daryti, tad man bus keblu rankioti info iš bet kur. Ir jei gali sumesk šitai:

    Ką tau sako tai, kad tu tiek daug rašei apie atsakomybę ir nieko (pripažinkime) neparašei?

    Dėkui, seni.

    Tomas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.